Aracın yol tutuşu nedir?

Aracın yol tutuşu nedir?

Öncelikle aracın yol tutuşu nedir sorusunun cevabına bakalım:

Araca gaz verildiğinde bunu yola yansıtabilmesi, hareketini sağlaması, sürücünün direksiyonla verdiği yönlendirmelere net tepkiler vererek bunu doğru bir şekilde araca ve yola yansıtılabilmesi ve en sonra da frene basıldığında aracın sağlıklı bir şekilde durabilmesi adımlarına komple aracın yol tutuşu denilmektedir.

Eğer aracın yol tutuşu iyi değilse daha ilk hareketinde patinaj ile harekete başlar, sonra istediğiniz yöne rahatça yönlendirememenize ve daha sonra fren yaptığınızda hızı azaltmayıp kaza yapmanıza sebebiyet verecek boyutlara ulaşılabilir. Kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Bir lastiğin yol tutuşu onun en önemli özelliğidir. Günümüzde piyasada birçok marka lastik satılmaktadır. Kimisinin fiyatları ucuz, kiminin fiyatları daha yüksek. Bu firmalar lastiklerinin yol tutuş kalitesini arttırmak için sürekli ar-ge çalışmaları yapıyorlar.

Bilmediğiniz, hakkında müşteri yorumuna sahip olmadığınız lastik markalarını tercih etmek yerine herkes tarafından bilinen dünya çapında kullanılan yol tutuş özelliği gibi diğer özellikleri de net bir şekilde belirtilen lastik markalarına yönelmeniz gerekir.

Aracınızın yol tutuş özelliğini geliştirmek adına kaliteli bir marka lastikten almakla işe başayabilirsiniz. Piyasada birçok ismi duyulmayan markalar veya fason üretim denilen ürünler mevcut. Bunlardan kaçınmak gerekli.

Sizin araç kullanış şeklinize ve bulunduğunuz bölgeye, mevsime göre lastik deseni seçmek gerekiyor. Lastiklerde yaz deseni, 4 mevsim ve kış deseseni olmak üzere çeşitler vardır. Sizin ihtiyaçlarınıza göre lastik konusunda uzman bir servise giderek orada kullanım şartlarınız anlattıktan sonra aracınıza en uygun lastiği belirlemek doğru bir davranıştır.

Yazın kullanırken yaz lastiği, kışın kullanırken kış lastiği ve çok ağır şartlar altında kullanılacaksa çivili kar lastiğine kadar giden
çeşitli desen tipleri vardır. Sizin için en uygun deseni seçmek en doğrusu olacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.direksiyonegitimi.net/wp-content/uploads/2019/11/Untitled-2.jpg);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
WhatsApp WhatsApp'tan Yaz !