Bilgi Yüklü Kitaplar Okuyun

Bilgi Yüklü Kitaplar Okuyun

Günümüz edebiyatı eski edebiyata göre oldukça değişmiş durumdadır. Şöyle ki artık insanlar boş aşk hikayeleri ya da dünyadan kopuk romanlar okumaktan hoşlanmıyorlar. En azından yetişkin insanlar bu tarz kitapları sevmiyor. Edebiyatımızda Ahmet Mithat tarzı olarak yerini alan bilgi yüklü romanlar aslında günümüz insanının tam da ihtiyacını karşılıyor. Edebiyatçıların bazılarının “roman ansiklopedi değildir” diyerek karşı çıktığı ve roman anlayışının tahrip edildiğini düşündüğü bu olay kim ne derse desin insanlar tarafından çok sevildi. Çünkü romanları veya hikayelerin serüven dolu, akıcı yönlerine bilgi eklenince insanlar bu yeni tarzdan oldukça haz almaya başladı.
Siz de bu tarz kitaplar okuyarak zaman geçirme yanında aklınızdan hiç çıkmayacak bilgiler edinebilirsiniz. Öyle ki zaten kitabım büyüsü altındayken o bilgilerin hepsi beyne yerleşmektedir ve kolay kolay da çıkmamaktadır.
Dan Brown’un bütün kitaplarında görülen bu yapı özellikle son kitabı Kayıp Sembol’de daha yoğun yaşanmaktadır. Öyle ki dövmeler hakkında tarihi bilgi verdiği kısımlar 2 sayfa kadar sürmekte olup kutsal kitaplardan metinlerle desteklenmiştir. Bu tarz ansiklopedik bilgiler yanı sıra Adam Fawer gibi yazarlar anekdot olarak hikayecikler seçmektedirler. Örneğin Olasılıksız adlı kitapta Pascal’ın nasıl dindar olduğundan olasılık hesaplarına kadar oldukça fazla bilgi bulabilirsiniz.
Bilgi dolu kitaplar okumak size hoş sohbet kazandırma yanında genel kültür açısından da oldukça bilgi katacaktır. Bu sayede sosyal hayatta sevilen ve saygı duyulan bir kişi olarak yerinizi alabileceksinizdir. Kitaplarınızı seçerken bu tarz bilgi dolu, güncel ve hayatla bağlantılı kitaplardan seçmenizi öneririz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.direksiyonegitimi.net/wp-content/uploads/2019/11/Untitled-2.jpg);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}
WhatsApp WhatsApp'tan Yaz !